Drogi jak nowe

W regionie trwają odnowy nawierzchni na najbardziej zniszczonych odcinkach dróg wojewódzkich. Prace są już zaawansowane. Roboty w Ostromecku, Służewie i Grupie potrwają jeszcze 3-4 tygodnie.

W Ostromecku prace są już na półmetku. Przebudowany został fragment DW nr 551 przy zjeździe na nowy parking na terenie zespołu pałacowo-parkowego. – Chociaż wykonywał ją inwestor zewnętrzny (ZDMiKP w Bydgoszczy), my uzgadnialiśmy warunki przebudowy – wyjaśnia zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Sebastian Borowiak. -  Zależało nam na tym, by kolejny zjazd nie oznaczał pogorszenia płynności ruchu. Dlatego w projekcie zastrzegliśmy, że musi powstać dodatkowy pas do lewoskrętu, a na całej szerokości modernizowanego odcinka została położona nowa nawierzchnia wraz z umocnionym poboczem. Te prace już się zakończyły.

Teraz najwięcej robót toczy się w centrum miejscowości. –   Przebudowane są już zatoki autobusowe. Przed nami układanie nowych warstw asfaltu oraz budowa chodników wraz z wjazdami. Wprowadzaliśmy kilka korekt do projektu, co wymusiło przesunięcie terminu zakończenia prac na przełom listopad i grudnia. Sposób prowadzenia robót nie powoduję znaczących utrudnień w ruchu, ale kierowcy powinni uważać na lokalne przewężenia oraz „wahadła” w czasie układania warstw nawierzchni – dodaje Sebastian Borowiak.

Na końcu inwestycji wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome i pionowe. Odnowiony odcinek zostanie objęty 3-letnią gwarancją. W regionie podobne prace toczą się także na DW nr 272 w Grupie Plac pod Grudziądzem i na DW nr 266 w Służewie pod Toruniem. W tej ostatniej miejscowości przebudowywana jest ulica Brzeska.

Jeszcze w tym roku wzmocnione zostaną również  200 metrowe odcinki DW nr 241 w Kcyni, DW nr 552 w Papowie i DW nr 240 w miejscowości Bysław. To przygotowania do instalacji na tych trasach systemu preselekcji do ważenia pojazdów i odcinkowego pomiaru prędkości.


Odnowa Dróg Wojewódzkich
- Ostromecko DW nr 551 – 545 m
- Grupa Plac DW nr 272 – 141 m
- Służewo DW nr 266 – 658 m

Warning: No images in given directory. Please check the directory!

Debug: given directory - http://zdw-bydgoszcz.pl/images/stories/inwestycje/20111113

 

RPO W KP