Drogi z historią

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy poszukuje materiałów związanych z historią budowy dróg wojewódzkich w regionie. Liczymy także na pomoc  mieszkańców.
 
Część dróg wojewódzkich zyskuje status budowli chronionych przez konserwatorów zabytków. Inne mimo kilkudziesięciu lat są przykładem nowoczesnego myślenia o drogach  w Polsce. To rzeczy które warto popularyzować. Zaczęliśmy już zbieranie materiałów na temat historii naszych dróg. Mamy jednak nadzieję, że wyszukiwaniu tego typu ciekawostek pomogą nam także mieszkańcy. Zachęcamy do przesyłania nam różnych ciekawostek dotyczących dróg tworzących obecną sieć tras wojewódzkich (oznaczanych czarnymi numerami na żołtym tle). Mogą to być zdjęcia dróg i sprzętu drogowego (także skany), mapy, kilkuzdaniowe wspomnienia z budowy lub remontów itp.
- Zależy nam przede wszystkim na materiałach sprzed lat 80. XX wieku, gdy drogowe inwestycje nie były tak szczegółowo dokumentowane - mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. -  Wśród osób, które nadeślą do nas materiały rozlosujemy drobne upominki. Pozyskane informacje zamierzamy wykorzystać na naszej stronie internetowej, by przybliżyć wszystkim osobom zainteresowanym historię drogownictwa w regionie. ZDW liczy zaledwie kilkanaście lat, ale drogi, którymi administrujemy często posiadają znacznie dłuższą i bogatszą historię.
Materiały można wysyłać na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub na adres: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, ul. Fordońska 6, 85-085 Bydgoszcz, z dopiskiem „Historia ZDW”. Oryginalne zdjęcia zeskanujemy i odeślemy na adres nadawcy.

 

RPO W KP