Most gotowy na święta

Kończy się remont mostu w Legbądzie. Otwarcie obiektu dla ruchu zaplanowano na 20 grudnia. Wykonawca w niecałe pół roku przebudował ważną przeprawę na DW nr 237 pomiędzy Czerskiem i Tucholą.
  
Wyjątkowo krótki czas remontu to efekt prowadzenia prac na całej szerokości przeprawy. Do tego niezbędne było zbudowanie tymczasowej przeprawy. Kierowcy będą z niej korzystać do 20 grudnia. – Następnie ruch wróci na zmodernizowany obiekt – wyjaśnia Zbigniew Brychczyński, kierownik  Zespołu d.s. Mostów w ZDW w Bydgoszczy. – Stara konstrukcja została rozebrana łącznie ze ścianami czołowymi. Można powiedzieć, że powstał nowy most. Znalazło się na nim miejsce na szeroki chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Ważniejsze jest jednak to, że zwiększyliśmy  nośność tego obiektu. Do tej pory mogły z niego korzystać pojazdy o masie do 15 ton. Teraz w praktyce mogą z niego korzystać wszystkie pojazdy, ponieważ nośność wynosi 40 ton.
Podstawowe prace kończą się zgodnie z terminem. Wykonawca, firma „Most” z Sopotu dotrzymała słowa, że przed zimą obiekt będzie gotowy. Po otwarciu mostu będą toczyły się jeszcze drobne prace wykończeniowe, ale nie będą one wiązały się z utrudnieniami dla kierowców.

Nowy most w Legbądzie
- Długość – 24 m
- Szerokość – 11,3m
- Prace trwały 5 miesięcy

 

RPO W KP