2012
Finisz w Brodnicy i Nakle

Zakończyły się jedne z ostatnich prac na drogach wojewódzkich w tym roku. W Brodnicy kierowcy mogą już korzystać z dodatkowego lewoskrętu na ul. Czwartaków i 3 Maja, a w Nakle przebudowany został parking przy ul. Poznańskiej.

Budowa lewoskrętu w Brodnicy znacznie poprawiła płynność ruchu na skrzyżowaniu ul. Czwartaków i 18 Stycznia. Dzięki inwestycji łatwiej wyjechać z centrum miasta w kierunku Lidzbarka (DW nr 544) oraz Rypina (DW nr 560). Przed skrzyżowaniem ustawiono też nową bramownicę z drogowskazami. 

Więcej…
 
Wesołych Świąt!

 
Uwaga może być ślisko!

Do niedzieli (16 grudnia) do południa na drogach z powodu gwałtownej odwilży może występować gołoledź. W związku z tym prosimy kierowców o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i zachowanie szczególnej ostrożności.

Aktualne informacje o stanie nawierzchni znajdują się w zakładce Serwis dla kierowców/Zimowe utrzymanie dróg. W sobotę (15 grudnia) po południu na drogi wojewódzkie  wyjechało 30 posypywarek.

 
Jedź ostrożnie!

W związku z intensywnymi opadami śniegu na drogach wojewódzkich  pracuje dziś (10 grudnia) 50 pługów i posypywarek. Wszystkie drogi są przejezdne, chociaż jazdę na wielu odcinkach utrudnia zalegający śnieg i błoto pośniegowe.

 

Kierowcy mogą na bieżąco zapoznać się z aktualną sytuacją na drogach oraz informacją pogodową na stronie www.zdw-bydgoszcz.pl w zakładce "Zimowe utrzymanie dróg", gdzie uruchomiona jest interaktywna mapa.

Więcej…
 
Posypywarki już w akcji

W związku z pierwszymi opadami śniegu na drogi wojewódzkie wyjechały dziś  (4 grudnia) posypywarki. 10 pojazdów pracowało na całej sieci drogowej. W przypadku wyjątkowo intensywnych opadów jednocześnie może pracować do 70 maszyn.

Kierowcy mogą również na bieżąco zapoznać się z aktualną sytuacją na drogach oraz informacją pogodową na stronie www.zdw-bydgoszcz.pl w zakładce "Zimowe utrzymanie dróg", gdzie uruchomiona została interaktywna mapa.

 


Strona 1 z 16

RPO W KP