2013
Wojewódzkimi do autostrady

Finiszują prace związane z budową autostrady A1 pomiędzy Toruniem i Kowalem. Wraz z otwarciem kolejnego odcinka trasy Czerniewice-Włocławek Południe zmienił się wygląd kilku dróg wojewódzkich.

Najistotniejsze zmiany zaszły w Brzeziu (powiat włocławski), gdzie na przecięciu autostrady oraz drogi wojewódzkiej nr 252 (Włocławek – Inowrocław) powstał węzeł drogowy. Wjazd na niego umożliwia rondo zbudowane na wojewódzkiej drodze. Zastosowano na nim nietypowe rozwiązanie. – Coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, że naszymi drogami przewożone są ładunki nienormatywne. Transporty długich lawet mają wówczas poważne problemy z pokonywaniem niektórych zakrętów, skrzyżowań, chociaż są one zbudowane zgodnie ze wszystkimi normami. Dlatego uzgadniając inwestycję z GDDKiA doszliśmy do wniosku że idealnym rozwiązaniem w tym miejscu będzie rondo trzywlotowe z możliwością przejazdu przez środek wyspy pojazdów nienormatywnych na kierunku Włocławek – Inowrocław. Wystarczy wówczas zdemontować część sierżantów znajdujących się na wyspie centralnej – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

 

Więcej…
 
Rok na drogach

Przebudowa fragmentów dróg wojewódzkich nr 239 w Gródku i nr 252 w Brzeziu oraz kolejne odnowy to najważniejsze zadania zrealizowane przez ZDW w Bydgoszczy w mijającym roku. W Więcborku zmodernizowano także most na Orlej.

 

 

 

Kończący się rok 2013 przyniósł nowe rozwiązania na kilku wojewódzkich drogach. – Najwięcej zmian zaszło na DW nr 239 w Gródku, gdzie zakończyliśmy modernizację blisko 2-kilometrowego odcinka. W zasadzie od podstaw zbudowaliśmy tam drogę przebiegającą przez tę miejscowość łącznie z wymiana podbudowy, porządkowaniem uzbrojenia podziemnego, budową chodników, zatok autobusowych, ścieżki rowerowej oraz oświetlenia. To była jedna z ostatnich inwestycji dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-13. Koszt całego zadania wyniósł 4,8 mln zł. Z tego samego źródła dofinansowano również przebudowę mostu na rzece Orlej w Więcborku. Kosztowała ona 2,7 mln zł. Dzięki tej kwocie od połowy grudnia kierowcy korzystają z nowej szerszej przeprawy, na której znalazło się także miejsce na ścieżkę pieszo-rowerową – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

 

Więcej…
 
Wesołych Świąt !!!

 
Most otwarty

Jest szerszy, wyższy, ze ścieżką pieszo-rowerową. Tak zmienił się most w Więcborku. Inwestycję udało się zrealizować zaledwie w ciągu 5 miesięcy. 18 grudnia przeprawa została otwarta dla ruchu.

Most umożliwia komunikację pomiędzy Mroczą i Więcborkiem (powiat sępoleński). Poza tym droga wojewódzka nr 241 to wygodny łącznik drogi krajowej nr 10 z drogą krajową nr 25 (Nakło-Sępólno Krajeńskie). Prace przy budowie nowej przeprawy trwały zaledwie 5 miesięcy.

 

 

Więcej…
 
Poligon bez ćwiczeń

Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu do 6 stycznia 2014 roku zawiesiło ćwiczenia z wykorzystaniem poligonu, przez który przebiega DW nr 250. W związku z tym droga wojewódzka łączaca Służewo z drogą krajową nr 15 do końca miesiąca i na początku stycznia będzie bez przerw udostępniona dla ruchu.

 


Strona 1 z 16

RPO W KP