2014
Jedź ostrożnie!

Dziś (25 grudnia) w nocy spodziewany jest spadek temperatury poniżej zera. Na drogach pracuje sprzęt zimowego utrzymanie, ale warto zachować większą ostrożność.

Spadek temperatur będzie powodował zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Kierowcy mogą na bieżąco zapoznać się z aktualną sytuacją na drogach oraz informacją pogodową na stronie www.zdw-bydgoszcz.pl w zakładce "Zimowe utrzymanie dróg", gdzie uruchomiona jest interaktywna mapa. Pokazuje ona również aktualną sytuację pogodową w regionie.

 

 

 
Rok na drogach wojewódzkich

Przebudowa kolejnych odcinków dróg oraz konsekwentna poprawa bezpieczeństwa to najważniejsze zadania jakie realizował Zarząd Dróg Wojewódzkich w mijającym 2014 roku. Udało się także wyprowadzić ruch tranzytowy z Mroczy.

Największą inwestycją, która rozpoczęła się w 2014 roku jest odnowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Mroczą i Wielem (powiat nakielski). Kosztem 9 mln złotych wzmocnimy tam  konstrukcję drogi, dobudowujemy zatoki i odnowimy oznakowanie. Na razie trwają roboty przygotowawcze. Większość prac zaplanowano w pierwszej połowie 2015 roku. Ta inwestycja podobnie jak kilkanaście innych zostało uruchomionych w połowie roku dzięki dodatkowym środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Europejskie  fundusze zostały skierowane także na budowę nowych rond w Wąbrzeźnie, Nakle i Sędzinie (powiat aleksandrowski). Kluczowe znaczenie dla spójności regionu mają także modernizacje mostów. Prace w Gródku (powiat świecki)  na drodze wojewódzkiej nr 239 zakończyły się jesienią. Kosztowały 1,7 mln zł. Trwa natomiast przebudowa mostu w Brodnicy na ul. Sienkiewicza. Nowa konstrukcja w ciągu DW nr 560 kosztuje 5,9 mln zł. Prace zakończą się jesienią 2015 roku.

 

Więcej…
 
Wesołych świąt!

Spokojnych świąt, pełnych radości, spędzonych w gronie najbliższych

inspirujących prezentów, pozwalających spełniać marzenia,

oraz bezpiecznych dróg, które zawsze doprowadzą do celu,

życzą Dyrekcja oraz  pracownicy Zarządu Dróg Wojewódzkich

w Bydgoszczy

 
Most i droga do przebudowy

Zakończyły się prace nad projektem przebudowy DW nr 251. Zarząd Dróg Wojewódzkich dysponuje także zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej. Sprawdź jak zmieni się droga w najbliższych latach. Dzięki staraniom ZDW oraz samorządu województwa podczas budowy trasy S5 powstanie też dwupoziomowy węzeł komunikujący tę drogę wojewódzką z trasą ekspresową.

 

Zadanie obejmuje modernizację drogi od granicy województwa do Żnina. W tym mieście  przebudowany zostanie także most na rzece Gąsawka na ul. Dworcowej. To ostatni odcinek  wymagający przebudowy na ciągu DW nr 251 i 252, które komunikują południową część  województwa kujawsko-pomorskiego. W ostatnich latach przebudowane zostały odcinki  pomiędzy Żninem, Barcinem, Pakością, Inowrocławiem i Włocławkiem.

 

Więcej…
 
Toruńska jak z obrazka

Zakończyły się   konsultacje społeczne dotyczące przebudowy ul. Toruńskiej w Chełmnie. Towarzyszyły im także konkursy dla dzieci i młodzieży. Zobacz jak  najmłodsi mieszkańcy Chełmna wyobrażają sobie ulicę toruńską po remoncie.

W ramach konsultacji społecznych dotyczących remontu ulicy Toruńskiej  zorganizowano  dla małych chełmnian konkurs plastyczny „Toruńska moich marzeń”, w którym dzieci i młodzież do 16 lat mogły wygrać atrakcyjne nagrody. Dzieci łącznie zgłosiły 59 prac.  Pierwsze miejsce zajęło dzieło Katarzyny Kwiatek (lat 16), drugie Artur Szymański (lat 11) a trzecie Igor Niedbalski (lat 5). Dwie prace wyróżniono: Wiktorii Przybytkowskiej (lat 7) i Anny Liszewskiej (lat 6).

 

Więcej…
 


Strona 1 z 19

RPO W KP