2017
2 stycznia - dzień wolny

Informujemy, że dzień 2 stycznia jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w zamian za święto przypadające w sobotę 6 stycznia 2018 roku. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia. Zapraszamy do kontaktu od środy.

 
Wesołych Świąt!

Zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia, które będą okazją do radosnych spotkań z rodziną i najbliższym

Oraz spełnienia wszystkich marzeń w nadchodzącym 2018 roku

Życzą dyrekcja i pracownicy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

 

 
Nową drogą z Bierzgłowa do Łubianki

Przebudowa nawierzchni na odcinku 2,3 kilometra, budowa ronda oraz oddzielonego od jezdni ciągu pieszo-rowerowego – to zakres inwestycji dotyczącej modernizacji odcinka drogi wojewódzkiej nr 546 łączącej Łubiankę z Bierzgłowem (powiat toruński), która wkrótce się rozpocznie. Zarząd Dróg Wojewódzkich wyłonił już wykonawcę zadania.

- To kolejna inwestycja drogowa, którą realizujemy wspólnie z samorządem lokalnym. Chodzi nie tylko o modernizację nawierzchni, ale przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi – kierowców, rowerzystów i pieszych – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

W ramach inwestycji jezdnia zostanie poszerzona, a łuki dostosowane do obecnie obowiązujących standardów. Wzdłuż całego odcinka powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2-2,5 metra. Na terenach zabudowanych i w rejonie przystanków autobusowych dobudowane będą chodniki. Projekt przewiduje również budowę 6 zatok autobusowych, zjazdów na posesje oraz na drogi lokalne. Zaplanowano też przebudowę istniejącego mostu nad Papowską Strugą na przepust.

Więcej…
 
Pierwszy śnieg

Z prognoz pogody wynika, że w czwartek (30 listopada) w regionie spadnie pierwszy śnieg, przede wszystkim we wschodniej części województwa. W gotowości jest sprzęt zimowego utrzymania. Prosimy też kierowców o zachowanie większej ostrożności podczas jazdy. Wszystkie informacje o aktualnych warunkach na drogach wojewódzkich są dostępne na naszej  stronie internetowej zakładka "Utrudnienia - Geoportal" ( w serwisie dla kierowców).

Przypominamy, że w siedzibie ZDW w Bydgoszczy i wszystkich oddziałach rejonowych uruchomione zostały punkty informacyjno-dyspozycyjne, które udzielają bieżących informacji o stanie dróg oraz ich przejezdności (telefony dyżurne: Bydgoszcz - 52-345-33-17, Toruń - 56-664-40-35, Włocławek - 54-231-28-50, Inowrocław - 52-355-07-11, Tuchola - 52-336-12-20, Wąbrzeźno - 56-688-13-73, Żołędowo - 52-381-37-01). Można również korzystać z numeru dyżurnego dla całego województwa 666-306-898. Poza tym uruchomiona została strona internetowa pokazująca stan nawierzchni i przejezdność poszczególnych dróg w okresie zimowym http://geoportal.zdw-bydgoszcz.pl/

 
Prom na Wiśle – ruszają przetargi

Ruszył kolejny etap przygotowań do uruchomienia przeprawy promowej na Wiśle na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa. Rozpoczęły się procedury przetargowe, które wyłonią dostawcę jednostki promowej oraz wykonawcę przebudowy dróg dojazdowych i przyczółków.

- Przeprawa promowa pomoże skomunikować ważne drogi krajowe nr 10 oraz 80, poprawi dostęp mieszkańców gminy Zławieś Wielka do miejsc pracy na terenie soleckiego parku przemysłowego. Liczymy też, że wpłynie na podniesienie atrakcyjności turystycznej tej części województwa. Samorząd województwa realizuje przedsięwzięcie wspólnie z powiatami bydgoskim, toruńskim oraz Solcem Kujawskim i gminą Zławieś Wielka - tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Więcej…
 


Strona 1 z 12

RPO W KP