Zmiany na trasie Ciechocinek-Radziejów

Latem planowane jest rozpoczęcie  kolejnych  prace na drodze wojewódzkiej nr 266 łączącej między innymi Ciechocinek i Aleksandrów Kujawski z węzłem na autostradzie A1. Wyremontowany zostanie wjazd do Ciechocinka. Przypominamy też, że w rejonie Aleksandrowa Kujawskiego wprowadzamy nową organizację ruchu.

Prace są planowane na blisko kilometrowym odcinku od węzła autostradowego Odolion do Ciechocinka. Zostanie tam ułożony tak zwany mikrodywanik. Technologia ta opiera się na układaniu cienkiej (do 2 cm) warstwy mieszanki asfaltowej z wyselekcjonowanym kruszywem. Sprawdza się ona na trasach, które nie są narażone na przejazdy najcięższych pojazdów. Po remoncie droga pozbawiona jest nierówności i doskonale zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci. Obecnie trwa przetarg związany z wyborem wykonawcy tego zadania.

Remont jest kontynuacją prac realizowanych w ubiegłym roku.  Wówczas odnowiony został odcinek od węzła autostradowego do Aleksandrowa Kujawskiego. Na trasie wojewódzkiej nr 266 w ostatnich latach  zrealizowanych zostało też kilka innych zadań. W Ciechocinku zainstalowano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Kopernika i Narutowicza. W Sędzinie wybudowano rondo. Wyremontowane zostały też odcinki tej trasy przebiegające przez Piotrków Kujawski i Aleksandrów Kujawski.

Przypominamy też, że w tym tygodniu w rejonie Aleksandrowa Kujawskiego wprowadzamy nową organizację ruchu. Zakłada ona nadanie pierwszeństwa ruchu drodze wojewódzkiej na 4 skrzyżowaniach w miejscowościach Aleksandrów Kujawski, Nowa Wieś oraz Służewo.

 

 

RPO W KP