Mikrodywanik pod Toruniem

Na drodze wojewódzkiej nr 273 łączącej Cierpice z Toruniem trwa remont odcinka  pomiędzy miejscowościami Mała i Wielka Nieszawka. Układany jest  tam tak zwany mikrodywanik.

Prace na trasie znajdującej się w powiecie toruńskim  już się rozpoczęły. Wykonawca układa w pierwszej kolejności warstwę profilową w najbardziej zaniżonych miejscach. Następnie na całej szerokości jezdni ułożony zostanie mikrodywanik. Roboty na 1,5-kilometrowym odcinku zakończą się na przełomie czerwca i lipca. Kosztują one 336 tysięcy złotych. W poprzednich latach wyremontowana została część drogi w kierunku drogi krajowej nr 10 oraz zmodernizowano fragment trasy  znajdujący się w granicach miasta Torunia (ul. Nieszawska).

Mikrodywaniki na zimno  są stosowane na kujawsko-pomorskich trasach od kilku lat. Ta  technologia opiera się na układaniu cienkiej (do 2 cm) warstwy mieszanki asfaltowej z wyselekcjonowanym kruszywem. Doskonale sprawdza się ona w na zniszczonych trasach, które nie są narażone na przejazdy najcięższych pojazdów. Po remoncie droga pozbawiona jest nierówności i doskonale zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci. Prace można prowadzić także  jesienią i zimą. Jednocześnie w trakcie  prac kierowcy nie muszą obawiać się odskakujących grysów. Po 20-40 minutach od ułożenia mikrodywanika można po nim puścić już ruch.

 

 

 

RPO W KP