Most na półmetku

Trwa remont mostu na drodze wojewódzkiej nr 538 w miejscowości Słup w powiecie grudziądzkim.Prace są na półmetku. Konstrukcja jest wzmacniana i wyposażana w nowe elementy poprawiające bezpieczeństwo. Inwestycja kosztuje blisko 900 tysięcy złotych.

Most znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 538, która łączy Łasin z Radzyniem Chełmińskim. Konstrukcja wznosi się nad rozlewiskiem przylegającym do rzeki Osy.

 

Prace są wykonywane połówkowo. Rozpoczęły się one w maju. Obecnie kończy się przebudowa części z pasem ruchu w kierunku Łasina. Do ułożenia zostały nawierzchnie oraz elementy wykończeniowe. W drugiej połowie lipca mostowcy przeniosą się na południowy pas ruchu (w kierunku Radzynia Chełmińskiego).

 

W zakres prac wchodzą rozbiórki nawierzchni jezdni, konstrukcji gzymsów, stalowych balustrad. Istniejące przęsło mostu jest wzmacniane i poszerzone. Z przeprawy po modernizacji będą mogły korzystać pojazdy o masie do 40 ton. Umocnione zostaną też skarpy nasypów. Most jest zabezpieczany przed korozją oraz wyposażany w barieroporęcze. Na moście i dojazdach wykonana zostanie też nowa nawierzchnia. Cała przebudowa obiektu zakończy się we wrześniu.

Inwestycja kosztuje blisko o 900 tysięcy złotych. Po zakończeniu robót przeprawa będzie objęta 5-letnia gwarancją

567 

RPO W KP