Remont ul. Bydgoskiej w Żołedowie

W listopadzie wyremontowana zostanie ul. Bydgoska w Żołedowie. Na odcinku 1 kilometra ułożona będzie nowa nawierzchnia. Trwają też prace nad projektem modernizacji ul. Jastrzębiej. Na drodze wojewódzkiej nr 244 planowany jest też szereg innych prac.

- Wyremontowana zostanie ul. Bydgoska pomiędzy ulicami Koronowską i Jastrzębią - wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. -  Odcinek ten łączy też drogi powiatowe w kierunku Bydgoszczy oraz Kotomierza i są na nim notowane największe natężenia ruchu. Ułożona zostanie tam nowa warstwa ścieralna o grubości 4 cm. Kierowcy z przewężeniem jezdni i ograniczeniem prędkości muszą liczyć się przede wszystkim w pierwszej połowie listopada. Remont kosztować będzie blisko 300 tysięcy złotych.

Rozpoczęło się też opracowywanie dużego projektu na przebudowę dalszego odcinka tej drogi, ul. Jastrzębiej. Trasa na odcinku ponad 3 kilometrów ma być w najbliższych latach kompletnie zmodernizowana. Powstanie tam kanalizacja sanitarna, wodociąg oraz chodniki lub ciąg pieszo-rowerowy. Zaprojektowane zostanie też nowe skrzyżowanie z ul. Bydgoską. Prace nad rozbudowaną dokumentacją kosztują 461 tysięcy zł. Zakończą się one w II połowie przyszłego roku uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji. Zadanie przygotowywane jest do realizacji w porozumieniu z gminą Osielsko, która zabezpieczyła środki na dokumentację.

Także budowa trasy ekspresowej S5 oznacza dodatkowe inwestycje na drodze wojewódzkiej. W ramach tego projektu zaplanowano miedzy innymi budowę nowego wiaduktu nad trasą ekspresową w miejscowości Zdroje, budowę węzła "Maksymilianowo" wraz z nowym odcinkiem drogi wojewódzkiej oraz budowę ronda na styku z obecną drogą krajową nr 5.

W ostatnich latach droga wojewódzka nr 244 była remontowana ze względu na coraz większe natężenia ruchu oraz powstające w jej sąsiedztwie nowe zabudowania. Odnowione zostały odcinki w Maksymilianowie, we Wtelnie oraz w Wojnowie. Z kolei od Mochla do Wojnowa powstała droga rowerowa. Część tych zadań realizowana była również dzięki współpracy z samorządami lokalnymi.

Remont ul. Bydgoskiej w liczbach:

- 995 metrów długości

- 5640 metrów kwadratowych powierzchni

- 293 tysiące złotych to koszt prac

 

 

RPO W KP