Objazd w Żninie!

Przypominamy, że w poniedziałek (8 stycznia) rozpocznie się przebudowa mostu w Żninie w ciągu ul. Dworcowej. Samochody osobowe pojadą objazdem przez centrum Żnina, a ciężarówki drogami wojewódzkimi i krajowymi biegnącymi przez Łabiszyn i Szubin.

 

W trakcie robót na moście w ciągu ul. Dworcowej przeprawa będzie wyłączona z ruchu. Zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu objazd dla pojazdów ciężarowych wytyczono przez Łabiszyn i Szubin z wykorzystaniem dróg wojewódzkich nr 253 i 246 oraz drogi krajowej nr 5 Natomiast samochody osobowe i autobusy będą mogły korzystać z trasy przez centrum Żnina. Na ul. Sądowej i Szkolnej wprowadzono ruchu dwukierunkowy.


 

W pierwszych dniach funkcjonowania tymczasowej organizacji ruchu będziemy ściśle współpracować z policją, inspektorami transportu drogowego i miejskimi służbami. Apelujemy też do kierowców, szczególnie ze wschodniej części Żnina, by analizowali również wykorzystanie alternatywnych tras w trakcie swoich podróży i rezerwowali na przejazd przez centrum Żnina nieco więcej czasu.

 

  

 

 

 

 

RPO W KP