2018
Chodnik w Smolnikach gotowy

znak a-32 W Smolnikach pod Szubinem na drodze wojewódzkiej nr 246 zakończyła się budowa  chodnika. Zapewnia on bezpieczne dojście do kilkunastu posesji zlokalizowanych po obu stronach drogi.

To jedno z zadań realizowanych przy współpracy z samorządem lokalnym. Gmina Szubin opracowała wcześniej na swój koszt dokumentację projektową. Prace budowlane finansowane były ze środków województwa kujawsko-pomorskiego.
Więcej…
 
Płynny ruch w Więcborku

znak sygnalizacjaZakończyła się modernizacja sygnalizacji świetlnej w rejonie wiaduktu kolejowego w Więcborku na drodze wojewódzkiej nr 189. Dzięki niej w rejonie skrzyżowania ulic Złotowskiej i Dworcowej ruch stał się płynniejszy.

Nowa sygnalizacja jest teraz wyposażona w wideodetekcję. W ten sposób długość poszczególnych cyklów świateł jest dostosowana do natężenia ruchu na drodze wojewódzkiej. Skróciło to przede wszystkim w godzinach szczytu czas oczekiwania na przejazd pod wiaduktem.

Więcej…
 
Pierwsze odcinki ważnej drogi na ukończeniu

znak roboty drogowe Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 240 łączącej Tucholę ze Świeciem. Kierowcy korzystają już z 8-kilometrowego odcinka nowej jezdni pomiędzy Rudzkim Młynem a Bysławiem. Od środy (12 grudnia) przejezdne będą też ulice Cegielniana i Warszawska w Tucholi. Zaawansowane roboty trwają na odcinkach pomiędzy Rudzkim Młynem a Tucholą oraz od Terespola Pomorskiego do węzła na S5. Nowe nawierzchnie, ciągi pieszo-rowerowe oraz obejście Płazowa poprawią poziom bezpieczeństwa mieszkańców i kierowców na tej ważnej trasie.

- To jedna z kilku dużych, realizowanych obecnie inwestycji na drogach wojewódzkich, które finansujemy dzięki wsparciu z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki współpracy z samorządami lokalnymi przy wielu przebudowywanych drogach powstają ciągi pieszo-rowerowe – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Więcej…
 
Pracujemy również w sobotę

znak inne niebezpieczeństwo Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy pracuje również w najbliższą sobotę (8 grudnia). Zapraszamy w godzinach od 7 do 15. Urząd będzie natomiast nieczynny w poniedziałek 24 grudnia. 

 
Most w Rypinie gotowy

znak mostZakończyła się przebudowa mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 534 w Rypinie. Obiekt został wzmocniony, zmodernizowano chodniki, a na jezdni ułożono nową nawierzchnię. Wkrótce rozpoczną się kolejne inwestycje.

- Remont przeprawy w Rypinie to kolejna inwestycja w ciągu dróg wojewódzkich, która poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i podróżnych w tej części regionu. Wsparcie z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego trafi też między innymi na budowę pierwszego odcinka obwodnicy Rypina, która będzie mieć status drogi powiatowej – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

 

Więcej…
 


Strona 1 z 14

RPO W KP