2018
Bezpieczny i płynny ruch pod wiaduktem

znak sygnalizacjaJeszcze w tym roku zmodernizujemy sygnalizację świetlną w rejonie wiaduktu kolejowego w Więcborku na drodze wojewódzkiej nr 189. Dzięki tej inwestycji w rejonie skrzyżowania ulic Złotowskiej i Dworcowej ruch będzie płynniejszy.

Wahadłowa sygnalizacja świetlna pod wiaduktem kolejowym oraz na skrzyżowaniu z ul. Dworcową powstała w 2011 roku. Pozwoliła ona wygrodzić część jezdni i zarezerwować ją dla pieszych i rowerzystów. Wprowadzenie sygnalizacji zdecydowanie poprawiło bezpieczeństwo. Jednak coraz częściej w godzinach największego natężenia ruchu w rejonie wiaduktu znacznie wydłużył się czas przejazdu.

Więcej…
 
Dodatkowy remont w Błądzimiu

znak a-32Jeszcze w tym roku dużą modernizację drogi wojewódzkiej nr 240 na odcinkach Tuchola - Bysław oraz Terespol Pomorski - Polski Konopat uzupełnimy remontem nawierzchni w Błądzimiu.

Droga wojewódzka nr 240 łączy m.in. Świecie z Tucholą. Umożliwia poza tym dojazd do budowanej trasy ekspresowej S5. W ubiegłym roku rozpoczęła się modernizacja tej trasy na dwóch odcinkach liczących łącznie 16,5 km. W zakres zadania wchodziła też obwodnica Płazowa. Koszt tej dużej inwestycji finansowanej przez samorząd województwa z wykorzystaniem dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego to 72 mln zł.

Więcej…
 
Droga z Lipna do Dobrzynia nad Wisłą w budowie

herb województwaRuszyła modernizacja kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 558, łączącej Lipno z Dobrzyniem nad Wisłą. Gruntowna przebudowa 8-kilometrowego fragmentu trasy będzie kosztować ponad 12 mln zł. W pierwszej kolejności modernizowane są przepusty.

Droga wojewódzka nr 558 komunikuje Lipno i południowo-wschodnią częścią powiatu lipnowskiego. W ostatnich latach przebudowany został odcinek przebiegający przez miejscowość Wielgie. Teraz modernizowany jest kolejny fragment - od tej miejscowości do Kłokocka. Inwestycja dotyczy odcinka o długości prawie 8 kilometrów. Jezdnia zostanie poszerzona do 6-6,5 metrów, znajdzie się przy niej utwardzone pobocze. Zaplanowano wykonanie nowej solidnej podbudowy przenoszącej obciążenia rzędu 10 ton na oś. Dzięki temu droga będzie dostosowana do przejazdu ciężarówek i odporna na powstawanie kolein.

Więcej…
 
Ul. Mławska w Rypinie wkrótce z nową nawierzchnią

znak roboty drogowe Wkrótce ostatni odcinek ul. Mławskiej w Rypinie znajdujący się za przejazdem kolejowym zyska nową nawierzchnię. To ostatni etap remontu drogi wojewódzkiej nr 563 w granicach miasta. W poprzednich latach odnowiono odcinki bliżej centrum.

- Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na odcinku od przejazdu kolejowego do granicy miasta – wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – Zarezerwowaliśmy na te prace ponad milion złotych. Obecnie trwa przetarg na realizację prac budowlanych. Dzięki tej odnowie cała ulica Mławska na terenie Rypina będzie w dobrym stanie.  Warto podkreślić, że to kolejne zadanie w Rypinie realizowane ze środków województwa. W wakacje rozpoczęliśmy również przebudowę mostu na Rypienicy w ciągu ul. T. Kościuszki. Prace są obecnie na finiszu. Kosztują one 1,65 mln zł. Odbiory planowane są pod koniec przyszłego miesiąca.

Więcej…
 
Z Brześcia do Wieńca po nowym asfalcie

znak roboty drogowe Do końca roku planowany jest remont kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 268 w powiecie włocławskim. Nowy asfalt ułożony zostanie na odcinku pomiędzy miejscowościami Kąty i Wieniec. Prace kosztować będą około 2 mln zł.

Droga wojewódzka nr 268 przebiega wzdłuż autostrady A1. Umożliwia mieszkańcom północnej części gminy Brześć Kujawski dojazd do miasta. W poprzednich latach wyremontowany został  odcinek pomiędzy miejscowościami Kąty i Stary Brześć, liczący blisko 3 kilometry.

Więcej…
 


Strona 1 z 12

RPO W KP