2018
Oszczędności i nowe elewacje

herb województwaTrwa termomodernizacja budynków Zarządu Dróg Wojewódzkich znajdujących się w Inowrocławiu i Żołędowie. Siedziby rejonów drogowych zyskają nie tylko nowe elewacje, ale przede wszystkim będą zużywać mniej energii niezbędnej do ogrzewania. Prace są prowadzone w oparciu o fundusze europejskie.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy we współpracy z Urzędem Marszałkowskim realizuje zadania nie tylko związane z przebudową dróg. Pozyskujemy również środki zewnętrzne na modernizację infrastruktury niezbędnej do prawidłowego utrzymania i zarządzania siecią tras wojewódzkich, która liczy ponad 1700 kilometrów.

Więcej…
 
Dzień dziecka na budowach dróg

znak uwaga dzieciTrwa przebudowa ponad 100 kilometrów dróg wojewódzkich. Z okazji Dnia Dziecka wspólnie z wykonawcami inwestycji przygotowaliśmy kilka atrakcji dla najmłodszych mieszkańców regionu. Lekcja bezpieczeństwa z lodami i oglądanie placu budowy z balonu to tylko niektóre z nich.

Wspólnie z wykonawcą odpowiedzialnym za przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 265 pomiędzy Brześciem i Kowalem zapraszamy 2 czerwca na festyn do Starego Nakonowa. Imprezę organizuje gmina Choceń, która uzyskała wsparcie od sponsorów m.in. firmy Eurovia, a także jej podwykonawców. Na dzieci od godziny 15 czekać będzie tam szereg konkursów z nagrodami, dmuchane zjeżdżalnie oraz darmowe napoje i przekąski. Okolicę i remontowaną będzie można podziwiać z balonu. Przypominamy, że w związku z rozpoczętą przebudową odcinka drogi wojewódzkiej od Kruszyna do Gołaszewa w tym mostu w Nakonowie na festyn dojechać można tylko drogami lokalnymi. Odbywać będzie się on na boiskach przy wiadukcie autostradowym nad Lubieńką.

Więcej…
 
Umowa na remont DW nr 554 podpisana

znak a-32 Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przebuduje 10-kilometrowy odcinek trasy nr 554 z Kowalewa Pomorskiego do Golubia-Dobrzynia. Uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji odbyło się we wtorek (29 maja) w Ostrowitem.

- Przebudowa drogi pomiędzy Kowalewem Pomorskim i Golubiem Dobrzyniem to jedno z kilku dużych zadań uruchomionych w ostatnich miesiącach na wojewódzkich trasach. Trasa zostanie poszerzona i wzmocniona, poprawi się też bezpieczeństwo użytkowników tej drogi i mieszkańców. Dzięki współpracy z samorządami lokalnymi w ostatnich latach przy trasie powstały już ciągi pieszo-rowerowe – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Więcej…
 
Mikrodywanik w Grzybnie

znak roboty drogowe Droga wojewódzka nr 543 w Grzybnie zyska wkrótce nową nawierzchnię. Ułożony zostanie na niej mikrodywanik. Wcześniej przy współpracy z gminą Bobrowo powstał chodniki i kanalizacja deszczowa.

Remontowany odcinek liczyć będzie 1200 metrów. Za prace odpowiadać będzie firma Bitunova. Wykonanie prac planowane jest w wakacje. Będą one kosztować ponad 337 tysięcy złotych. Nowa nawierzchnia będzie objęta 4-letnią gwarancją. Wykonane zostanie też nowe oznakowanie poziome.

Więcej…
 
Szerszy most w Nakonowie

znak roboty drogoweRozpoczął się remont mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 265 nad strugą Lubieńką. Przeprawa jest wyłączona z ruchem. Kierowcy powinni korzystać z objazdów.

Przebudowa mostu jest częścią większego zadania polegającego na modernizacji drogi wojewódzkiej nr 265 pomiędzy Brześciem Kujawskim i Kowalem. Prace są najbardziej zaawansowane na odcinku od Brześcia do Kruszyna. Rozpoczął się też przebudowa mostu w Nakonowie. Stara konstrukcja została już rozebrana. Nowa przeprawa będzie znacznie szersza. Znajdzie się na niej miejsce pod ciąg pieszo-rowerowy.

 

Więcej…
 


Strona 1 z 7

RPO W KP