Nowy wiadukt w Bożenkowie nad trasą S5

tabliczka dw 244 W związku z budową trasy ekspresowej S5 kierowcy muszą liczyć się od piątku (19 stycznia) z kolejnymi utrudnieniami na drodze wojewódzkiej nr 244 otaczającej Bydgoszcz od strony północnej.

Na odcinku powstającej drogi ekspresowej S5 pomiędzy Tryszczynem i Żołędowem zaplanowano między innymi nowe wiadukty i przejście dla zwierząt. Ich budowa wymusza tymczasową zmianę przebiegu drogi wojewódzkiej. Zbudowane zostały tak zwane by-passy, które zapewnią płynny ruch w obu kierunkach. Kierowcy będą z nich korzystać do czasu wybudowania nowych konstrukcji inżynierskich. Wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości i zakazy wyprzedzania.


Na odcinku pomiędzy Bożenkowem i Tryszczynem powstanie wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej, a na fragmencie pomiędzy Bożenkowem i Maksymilianowem przejście dla zwierząt nad trasą ekspresową i wojewódzką. W kolejnym etapie bliżej Maksymilianowa zaplanowano budowę wiaduktu, który będzie częścią węzła drogowego, łączącego trasę ekspresową z drogą wojewódzką. Obecnie trwają tam prace ziemne. Na północnej obwodnicy miasta powstaje też nowy 400-metrowy most na Brdzie. Do tej pory rolę północnego obejścia Bydgoszczy pełnił fragment drogi wojewódzkiej.

 

 

 

RPO W KP