70 pługów i posypywarek w akcji

znak a-32W czwartek (18 stycznia) wieczorem na drogach wojewódzkich pracowało blisko 70 pługów i posypywarek. Wszystkie drogi o godzinie 21 były przejezdne. Na trasach wojewódzkich szczególnie w północnej części regionu występują jednak bardzo niekorzystne warunki do jazdy.

Nasz sprzęt pracuje na całej sieci. Dodatkowo pojazdy zimowego utrzymania są wysyłane w miejsca wymagające dodatkowych interwencji, przede wszystkim do usuwania powstających zasp oraz na podjazdy pod wzniesienia. W niektórych miejscach należy liczyć się z ruchem wahadłowym i przewężeniem pasów ruchu. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności także w dniu jutrzejszym (19 stycznia). Spodziewane są kolejne opady, a wieczorem temperatura ma spaść poniżej zera.

Na bieżąco można zapoznać się z aktualną sytuacją na drogach oraz informacją pogodową na stronie www.zdw-bydgoszcz.pl w zakładce "Zimowe utrzymanie dróg", gdzie uruchomiona jest interaktywna mapa. dostępny jest też tam podgląd z kamer zlokalizowanych przy drogach wojewódzkich.

 

RPO W KP