Obwodnica Lubrańca – wkrótce ruszy budowa

herb województwa Trwają przygotowania do budowy obwodnicy Lubrańca. 5-kilometrowa trasa ominie miasto od strony zachodniej. Będzie ona elementem przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 270 łączącej Brześć Kujawski z Izbicą Kujawską. W środę (27 czerwca) odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców zainteresowanych przygotowaniami do tej inwestycji.

Początek obwodnicy od strony północnej zacznie się przed wjazdem do Lubrańca od strony Brześcia. Następnie trasa pobiegnie nowym składem zahaczając o miejscowości Lubraniec-Parcele  i Kolonie Piaski. Następnie nowym mostem przekroczy rzekę Zgłowiączkę i w miejscowości Borek połączy z istniejącą drogą nr 270. Na trasie zaplanowano dwa ronda. Pierwsze powstanie na wjeździe na obwodnicę od strony Brześcia. Kolejne zaplanowano w miejscowości Borek na styku istniejącej drogi wojewódzkiej z  drogami gminnymi na Zgłowiączkę i Marysin. Na tym skrzyżowaniu z wyspą centralną zakończy się również  obwodnica. Skrzyżowania drogami powiatowymi będą miały formę skanalizowaną – z wydzielonymi pasami m.in. do skrętu w lewo.

Trasa otrzyma parametry techniczne drogi klasy G (głównej) o nośności do 10 ton na oś. Droga będzie miała szerokość 7 metrów, zaplanowano także pobocza o szerokości 1,5 metra.  Na trasie powstanie most na rzece Zgłowiączce.

W środę (27 czerwca) o godzinie 16 odbędzie się spotkanie informacyjne na temat zaawansowania przygotowań do budowy. Odbędzie się ono w budynku Lubranieckiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Lubrańcu (Synagoga), ul. Brzeska 10.

 

 

RPO W KP