2019
Wesołych Świąt

Zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia, które będą okazją do radosnych spotkań z rodziną i najbliższymi

Oraz sukcesów w nadchodzącym 2020 roku

W życiu osobistym i zawodowym

Życzą dyrekcja i pracownicy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy


 

 
Budowa turbinowego ronda na półmetku

znak a-32Prace przy budowie ronda turbinowego na drodze wojewódzkiej łączącej Bydgoszcz z Białymi Błotami są na półmetku. W czwartek wieczorem (19 grudnia) kierowcy pojadą już nowymi jezdniami zbudowanymi po południowej stronie drogi nr 223. Nowoczesne rozwiązanie zastosowane na tej trasie poprawi jednocześnie płynność ruchu i bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów oraz pieszych. Prace prowadzone są zgodnie z planem.

- To kolejna inwestycja, która ułatwi mieszkańcom województwa dojazd do dróg szybkiego ruchu. Te zadania zawsze traktowaliśmy w sposób priorytetowy. Na otwarciu nowego ronda skorzystają w dużej mierze też kierowcy z bydgoskiego osiedla Miedzyń. Dzięki tej wspólnej inwestycji realizowanej z samorządami lokalnymi zyskają alternatywną, bezpieczną trasę w kierunku centrum miasta – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Główne prace po południowej stronie projektowanego ronda ruszyły w wakacje. Odbywają się cały czas „pod ruchem”. Przebudowaliśmy podziemne sieci oraz zbudowaliśmy nową kanalizację deszczową oraz ułożyliśmy przewody pod oświetlenie. W ostatnich tygodniach wykonawca ułożył pierwsze warstwy asfaltu. 19 grudnia przełożymy ruch na nowe jezdnie i południową część ronda. Pozwoli to rozpocząć prace związane z budową północnej jezdni i drogi dojazdowej w kierunku osiedla Miedzyń. Odbiory całego zadania planujemy przed wakacjami.

Więcej…
 
Przez Golub-Dobrzyń jeździmy bezpieczniej

znak a-32Zakończyliśmy rozbudowę skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 534 i 569. Ruch na połączeniu ulic Hallera, Wodnej i Zamkowej stał się znacznie płynniejszy. Dobudowaliśmy dodatkowe pasy ruchu i zainstalowaliśmy nową sygnalizację. Wczoraj (17 grudnia) odbyło się uroczyste otwarcie inwestycji.

- Modernizowane skrzyżowanie to jednocześnie połączenie dwóch ważnych dróg wojewódzkich nr 534 (kierunki Rypin oraz Wąbrzeźno) oraz nr 569 (kierunek Toruń). Przed rozbudową w tym miejscu tworzyły się coraz dłuższe korki. Stąd decyzja o rozbudowie. Inwestycja została przygotowana wspólnie z samorządami lokalnymi – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Więcej…
 
Sprzęt przygotowany na pierwszy śnieg

znak a-32 W poniedziałek (2 grudnia) w regionie prognozowane są pierwsze opady deszczu ze śniegiem. Temperatura w nocy może spadać poniżej zera. W zależności od intensywności opadów i sytuacji na drogach wysyłamy od kilku do nawet 120 pojazdów zimowego utrzymania. Planowanie podróży w czasie niepogody warto zacząć od sprawdzenia naszej interaktywnej strony oraz śledzenia komunikatów pogodowych.

Wszystkie drogi wojewódzkie są utrzymywane według określonego standardu. Określa on przede wszystkim czas reakcji na niekorzystne zjawiska pogodowe. W przypadku wielu dróg o dużym natężeniu ruchu sprzęt wysyłany jest również przed opadami w przypadku skrajnie niekorzystnych prognoz.

Więcej…
 
Trasa z Wielgiego do Kłokocka gotowa

znak a-32W piątek (22 listopada) odbyło się uroczyste zakończenie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 558 łączącej między innymi Lipno z Dobrzyniem nad Wisłą. Gruntowna modernizacja 7-kilometrowego odcinka pochłonęła ponad 12 mln zł.

- To kolejna ważna inwestycja zrealizowana na terenie powiatu lipnowskiego. Wcześniej zmodernizowaliśmy tę trasę w miejscowości Wielgie. Rozpoczęliśmy też przebudowę trasy z Lipna do granicy województwa. W tej części regionu chcemy wyremontować również następne drogi – mówi marszałek Piotr Całbecki

Droga wojewódzka nr 558 zapewnia komunikację pomiędzy Lipnem i południowo-wschodnia częścią  powiatu lipnowskiego, w której znajduje się m.in. Dobrzyń nad Wisłą. W 2014 roku przebudowany został odcinek tej trasy przebiegający przez miejscowość Wielgie.

Więcej…
 


Strona 1 z 8

RPO W KP