2019
Remont na trasie Więcbork-Runowo

znak a-32Wkrótce rozpoczniemy kolejny remont na drogach w powiecie sępoleńskim. W najbliższych tygodniach na trasie wojewódzkiej nr 242 na odcinku Więcbork-Runowo ułożymy mikrodywanik.

Droga wojewódzka nr 242 znajduje się w zachodniej części województwa łączy Więcbork z Wyrzyskiem położonym przy drodze krajowej nr 10. Odcinek pomiędzy Więcborkiem i Runowem liczy około 1 kilometra.W pierwszej kolejności zedrzemy starą nawierzchnię oraz ułożymy warstwę wyrównawczą. Na tak przygotowanym i oczyszczonym podłożu ułożona zostanie cienka warstwa mieszanki asfaltowej z odpowiednim kruszywem. W ramach zadania zlecimy też wykonanie poboczy z kruszywa i poprawę odwodnienia.

Więcej…
 
Ulice w Dobrzyniu nad Wisłą jak nowe

znak a-32Zakończyliśmy remonty dróg na terenie gminy Dobrzyń nad Wisłą. Odnowiliśmy nawierzchnie na ulicach Franciszkańskiej, Kościuszki i Płockiej oraz odcinkach dróg nr 562 (w kierunku Płocka) i 541( w kierunku Kamienia Kotowego) w miejscowości Lenie Wielkie. Po mieście podróżuje się bezpieczniej i wygodniej.

Przez Dobrzyń nad Wisłą przebiega droga wojewódzka nr 562. Komunikuje ona między innymi Włocławek i Płock wzdłuż północnego brzegu Zalewu Włocławskiego. W tym roku do remontu wytypowaliśmy  3-kilometrowy odcinek z Dobrzynia nad Wisłą do miejscowości Lenie Wielkie wraz z fragment drogi wojewódzkiej nr 541.

Więcej…
 
Nowe drogi dla rowerzystów w Borach Tucholskich

znak a-32Droga wojewódzka nr 240 łącząca m.in. Świecie, Tucholę i Chojnice staje się coraz bardziej przyjazna dla rowerzystów. Na wielu odcinkach funkcjonują nowe drogi rowerowe.

Odcinki drogi rowerowej liczące łącznie 13 kilometrów powstały między innymi wraz z gruntowną modernizacją drogi pomiędzy Tucholą i Bysławiem oraz pomiędzy Terespolem Pomorskim i Polskim Konopatem. Nawierzchnia z asfaltobetonu to wygodny standard uzgodniony ze środowiskami rowerowymi. Nad rzeką Rudą powstała też kładka rowerowa.

Więcej…
 
Przebudujemy ważne skrzyżowanie w Rypinie

znak roboty drogowe W czwartek (27 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umowy na modernizację niebezpiecznego skrzyżowania w Rypinie na połączeniu ulic Lipnowskiej, Kościuszki i Rzemieślniczej. Zadanie o wartości 2,7 milionów złotych polegać będzie na przebudowie nawierzchni, chodników oraz przygotowaniu miejsca pod instalację sygnalizacji świetlnej. To kolejna ważna inwestycja realizowana w powiecie rypińskim.

Na skrzyżowaniu w zachodniej części miasta krzyżują się dwie drogi wojewódzkie, którymi można dojechać w kierunku Golubia-Dobrzynia (nr 534) oraz w kierunku Lipna (nr 557). Do tej pory na wlocie od strony Lipna funkcjonował tylko jeden pas ruchu, a chodniki w obrębie skrzyżowania znajdowały się w złym stanie. Fragment drogi ze skrzyżowaniem będzie teraz przebudowany.

Więcej…
 
Droga ze Świecia do Tucholi gotowa

znak a-32W piątek (21 czerwca) w Płazowie (powiat tucholski) odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej drogi wojewódzkiej łączącej Świecie z Tucholą. Dzięki odcinkowi z nową ścieżką pieszo-rowerową, wybudowaną obwodnicą Płazowa, parkingiem i przebudowanymi skrzyżowaniami podróżować będziemy bezpieczniej i wygodniej. Koszt inwestycji to 72 miliony złotych. W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

- Drogę pomiędzy Świeciem a Tucholą na wielu odcinkach budowaliśmy od podstaw. Zlikwidowane zostały niebezpieczne zakręty, a trasę oddaliliśmy od zabudowań Płazowa. Prawie na całej długości powstała ścieżka pieszo-rowerowa. Dzięki niej poprawi się bezpieczeństwo osób korzystających i mieszkających przy trasie. Inwestycja wpłynie też na zwiększenie atrakcyjności turystycznej tej części województwa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą była jednym z największych zadań drogowych w regionie. Koszt inwestycji to blisko 72 miliony złotych. Przebudowane zostały dwa odcinki trasy od Tucholi do Bysławia oraz pomiędzy miejscowościami Terespol Pomorski i Polski Konopat, gdzie znajduje się węzeł umożliwiający wjazd na powstającą trasę szybkiego ruchu S5.

Więcej…
 


Strona 1 z 5

RPO W KP