Ulice w Dobrzyniu nad Wisłą jak nowe

znak a-32Zakończyliśmy remonty dróg na terenie gminy Dobrzyń nad Wisłą. Odnowiliśmy nawierzchnie na ulicach Franciszkańskiej, Kościuszki i Płockiej oraz odcinkach dróg nr 562 (w kierunku Płocka) i 541( w kierunku Kamienia Kotowego) w miejscowości Lenie Wielkie. Po mieście podróżuje się bezpieczniej i wygodniej.

Przez Dobrzyń nad Wisłą przebiega droga wojewódzka nr 562. Komunikuje ona między innymi Włocławek i Płock wzdłuż północnego brzegu Zalewu Włocławskiego. W tym roku do remontu wytypowaliśmy  3-kilometrowy odcinek z Dobrzynia nad Wisłą do miejscowości Lenie Wielkie wraz z fragment drogi wojewódzkiej nr 541.

Największy zakres robót realizowaliśmy w samym Dobrzyniu nad Wisłą, na ulicach Franciszkańskiej, Kościuszki i Płockiej. Starą nawierzchnię usunęliśmy i ułożyliśmy nową warstwę ścieralną. Wyregulowaliśmy też wszystkie studnie i kratki. Na koniec wymalowaliśmy czytelne oznakowanie poziome, w tym przejścia dla pieszych.

 

Wyremontowaliśmy też odcinek poza miastem w kierunku miejscowości Lenie Wielkie na długości 1,7 km. Tam ułożyliśmy tak zwany mikrodywanik na zimno. Jezdnia zyskała jednolitą fakturę, ale co ważniejsze jest teraz dobrze zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci. Taki zabieg ogranicza ryzyko powstawania uszkodzeń w kolejnych latach. W ramach tego zadania odnowiliśmy również oznakowanie poziome
Wszystkie prace zrealizowane zostały w terminie. Nowe nawierzchnie na terenie miasta będą też 4-letnią gwarancją. Remonty kosztowały niespełna 900 tysięcy złotych.

Ważne liczby:

  • - Długość remontowanych ulic – 940m
  • - Długość odcinka remontowanego poza miastem – 1668m
  • - Koszt obu zadań – około 871 tysięcy zł

123

 

 

RPO W KP