2020
Bezpieczne skrzyżowanie i płynny ruch w Rypinie

znak skrzyżowanie Po zakończonej modernizacji niebezpiecznego skrzyżowania w Rypinie na połączeniu ulic Lipnowskiej, Kościuszki i Rzemieślniczej poprawiła się płynność ruchu. Inwestycja polegała na budowie dodatkowego pasa ruchu na ul. Lipnowskiej, odnowie nawierzchni jezdni i chodników oraz dostosowaniu tego miejsca do zainstalowania w przyszłości sygnalizacji świetlnej. Zadbaliśmy też o większe bezpieczeństwo pieszych.

Na skrzyżowaniu w zachodniej części miasta krzyżują się dwie drogi wojewódzkie, którymi można dojechać w kierunku Golubia-Dobrzynia (nr 534) oraz w kierunku Lipna (nr 557). Przed rozpoczęciem zadania na wlocie od strony Lipna funkcjonował tylko jeden pas ruchu. W obrębie skrzyżowania w złym stanie były również nawierzchnię chodników.

Więcej…
 
Rozmawiamy o projekcie obwodnicy Więcborka

znak a-32 W  przyszłą środę (12 lutego) mieszkańcy Więcborka i okolicznych miejscowości będą mieli okazję, by zapoznać się z planami budowy obwodnicy miasta i zgłosić swoje uwagi. Podczas konsultacji społecznych projektanci przedstawią trzy warianty trasy. Zapraszamy do udziału w spotkaniu.

-  Wspólnie za samorządami lokalnymi zbudowaliśmy już 8 takich tras. Zależy nam, by obwodnica Więcborka była kolejną, która powstanie w regionie. Korzyści z realizacji inwestycji odczuwają zarówno kierowcy, jak i mieszkańcy miasta. Budowę obwodnic ujęliśmy w naszym Kujawsko-Pomorskim Planie Spójności Komunikacji Kolejowej i Drogowej. Chcemy na ten cel wykorzystywać fundusze unijne – przypomina marszałek województwa Piotr Całbecki.

Więcej…
 


RPO W KP