2020
Kontakt tylko elektroniczny i pocztowy

znak inne niebezpieczeństwo W celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy wszystkich zainteresowanych oraz podmioty współpracujące o kontakt korespondencyjny, telefoniczny lub elektroniczny (za pośrednictwem skrzynki ePUAP lub e-maila). W wyjątkowych przypadkach, kiedy niezbędna będzie wizyta osobista w urzędzie, należy umówić się telefonicznie na określoną godzinę. Zmiany dotyczą ZDW w Bydgoszczy oraz wszelkich podległych jednostek.

Przypominamy, że wszystkie dane kontaktowe znajdą Państwo na naszej stronie www – w zakładce „O ZDW

 

 

Główny adres korespondencyjny to :

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy
ul. Dworcowa 80
85-010 Bydgoszcz

Adres elektronicznej skrzynki podawczej to:

/4hw6j07pfh/SkrytkaESP

link do pisma ogólnego

ePUAP

Dziękujemy za wyrozumiałość. O wszelkich zmianach będziemy informowali Państwa na bieżąco.

Więcej…
 
Ul. Dworcowa w Żninie przejezdna

znak 251 We wtorek (31 marca) marca otwarty dla ruchu został nowy most na ul. Dworcowej w Żninie. To kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 251, którą gruntownie modernizujemy. Trwają jeszcze prace wykończeniowe na ul. Dworcowej. Prace archeologiczne pozwoliły też lepiej poznać historię Żnina.

W ciągu ulicy powstał nowy most. Na nowych przyczółkach oparto żelbetową konstrukcję o nośności do 40 ton. Jednoprzęsłowa przeprawa jest szersza niż stary obiekt. Pozwoliło to zmieścić na niej chodniki drogę rowerową. Jezdnie i ciągi pieszo-rowerowe rozdzielają bariery energochłonne. Na moście zastosowano trwałe krawężniki kamienne, a brzegi rzeki Gąsawki umocniono.

Więcej…
 
Wyremontujemy trasę ze Świecia do Laskowic

znak a-32Wyremontujemy kolejny odcinek trasy ze Świecia do Laskowic Pomorskich. Przed wjazdem do Laskowic oraz na ulicy Długiej na jezdni ułożymy mikrodywanik. Wcześniej na drodze wojewódzkiej nr 272 zrealizowaliśmy kilka innych zadań.

Mikrodywanik ułożymy na dwóch odcinkach o długości 1,5 kilometra w miejscowościach Belno oraz na ul. Długiej w Laskowicach (od ul. Oskiej do ul. Dworcowej). Technologia ta polega na układaniu cienkiej (do 2 cm) warstwy mieszanki asfaltowej z wyselekcjonowanym kruszywem. Doskonale sprawdza się na zniszczonych trasach o mniejszych natężeniach ruchu. Obecnie trwa przetarg, w którym wyłonimy wykonawcę prac. Wstępnie na to zadanie zabezpieczyliśmy 200 tysięcy złotych.

Więcej…
 
Wielkie liczenie pojazdów na drogach wojewódzkich

znak a-32W tym roku przeprowadzimy generalny pomiar ruchu na drogach wojewódzkich. Jest on podstawowym źródłem informacji o ruchu drogowym. Cykliczne badania pozwalają lepiej planować duże inwestycje, remonty oraz zadania związane z poprawą bezpieczeństwa.

Generalne pomiary ruchu na drogach w Polsce, w tym wojewódzkich, odbywają się cyklicznie co 5 lat. Ich celem jest ustalenie, jaki jest rozkład natężenia ruchu na sieci dróg w kraju, z podziałem na poszczególnych zarządców.  Zebrane informacje są pomocne w analizach dotyczących dróg, których nawierzchnie są najbardziej narażone na uszkodzenia, stanu środowiska naturalnego, a także  bezpieczeństwa na poszczególnych trasach. Są jedną z podstaw przy planowaniu inwestycji, remontów oraz zmian w organizacji ruchu.

Więcej…
 
Bezpieczne skrzyżowanie i płynny ruch w Rypinie

znak skrzyżowanie Po zakończonej modernizacji niebezpiecznego skrzyżowania w Rypinie na połączeniu ulic Lipnowskiej, Kościuszki i Rzemieślniczej poprawiła się płynność ruchu. Inwestycja polegała na budowie dodatkowego pasa ruchu na ul. Lipnowskiej, odnowie nawierzchni jezdni i chodników oraz dostosowaniu tego miejsca do zainstalowania w przyszłości sygnalizacji świetlnej. Zadbaliśmy też o większe bezpieczeństwo pieszych.

Na skrzyżowaniu w zachodniej części miasta krzyżują się dwie drogi wojewódzkie, którymi można dojechać w kierunku Golubia-Dobrzynia (nr 534) oraz w kierunku Lipna (nr 557). Przed rozpoczęciem zadania na wlocie od strony Lipna funkcjonował tylko jeden pas ruchu. W obrębie skrzyżowania w złym stanie były również nawierzchnię chodników.

Więcej…
 


Strona 1 z 2

RPO W KP