Wyremontujemy trasę ze Świecia do Laskowic

znak a-32Wyremontujemy kolejny odcinek trasy ze Świecia do Laskowic Pomorskich. Przed wjazdem do Laskowic oraz na ulicy Długiej na jezdni ułożymy mikrodywanik. Wcześniej na drodze wojewódzkiej nr 272 zrealizowaliśmy kilka innych zadań.

Mikrodywanik ułożymy na dwóch odcinkach o długości 1,5 kilometra w miejscowościach Belno oraz na ul. Długiej w Laskowicach (od ul. Oskiej do ul. Dworcowej). Technologia ta polega na układaniu cienkiej (do 2 cm) warstwy mieszanki asfaltowej z wyselekcjonowanym kruszywem. Doskonale sprawdza się na zniszczonych trasach o mniejszych natężeniach ruchu. Obecnie trwa przetarg, w którym wyłonimy wykonawcę prac. Wstępnie na to zadanie zabezpieczyliśmy 200 tysięcy złotych.

W poprzednich latach na trasie łączącej Świecie z Laskowicami i Dolną Grupą realizowane były również inne zadania. W Sulnowie powstało rondo, dobudowana została droga pieszo-rowerowa ze Świecia do Sulnowa. Poza tym zbudowany został od podstaw odcinek z Dolnej Grupy do Piły Młyn i odnowiona zostały odcinki pomiędzy Laskowicami i Jeżewem.

 

 

RPO W KP