Mikrodywanik na trasie Bydgoszcz-Włóki

znak dw nr 247Kontynuujemy remonty na trasie  pomiędzy Bydgoszczą i Włokami. Kolejny blisko 2-kilometrowy odcinek przykryjemy latem mikrodywanikiem. Ta trasa ze względu na sąsiedztwo Wisły częściej narażona jest na uszkodzenia.

Droga wojewódzka nr 256 łączy bydgoską dzielnicę Fordon z drogą krajową nr 5 w miejscowości Włóki. Cała trasa liczy długość 16 kilometrów. W ostatnich latach remontowane były odcinki przebiegające pomiędzy Fordonem i Strzelcami Dolnymi, w Trzęsaczu oraz przepusty. W tym roku zaplanowaliśmy kolejny remont blisko 2-kilometrowego odcinka pomiędzy Strzelcami Dolnymi oraz Trzęsaczem. Na całej szerokości jezdni ułożony zostanie mikrodywanik – cienka warstwa mieszanki asfaltowej z wyselekcjonowanym kruszywem (tza. Slurry Seal) , która zabezpiecza nawierzchnię m.in. przed wnikaniem wilgoci. Na koniec wykonawca odnowi oznakowanie poziome. Zadanie pochłonie ponad 170 tysięcy. Wybraliśmy już wykonawcę robót. Zakończenie prac planowane jest na lipiec.

Remontowany odcinek drogi przebiegający w Dolinie Dolnej Wisły jest położony około 28 metrów nad poziomem morza i przy wysokim stanie rzeki jest zalewany. Najczęściej do takich sytuacji dochodzi w momencie przechodzenia fali kulminacyjnej na Wiśle. Ma to niekorzystny wpływ na konstrukcję drogi, która częściej wymaga remontów i dodatkowych prac utrzymaniowych.

 

 

RPO W KP