Most w Byszewie do przebudowy

znak mostLatem rozpocznie się przebudowa mostu w Byszewie na drodze wojewódzkiej nr 243 łączącej Koronowo z Mroczą. Konstrukcja zostanie wzmocniona i poszerzona. Znajdzie się na niej wydzielona część na ciąg pieszo-rowerowy.

Most znajduje się w Byszewie (powiat bydgoski) nad rzeką Krówką. Położony jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 243, która łączy ze sobą Koronowo i Mroczę. Projekt zakład całkowitą rozbiórkę istniejącej konstrukcji przęsła mostu i częściową rozbiórkę przyczółków. Wybudowana zostanie nowa  konstrukcja stalowa z blach falistych. Karbowana powierzchnia usztywni konstrukcję i zapewni dobrą współpracę z otaczającym ją gruntem i betonem.

Szerokość drogi na nowym przepuście wzrośnie do 10 metrów. Pozwoli to zlokalizować 7 metrową jezdnię oraz szeroki ciąg dedykowany pieszym i rowerzystom. Obiekt zostanie wyposażony w bariery i balustrady. Umocnione zostanie przyległe do obiektu koryto rzeki oraz skarpy. Wykonamy też nową nawierzchnię.

Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania. Na inwestycję zarezerwowaliśmy około 2 mln zł. Będzie ona finansowana ze środków samorządu województwa. Zależy nam na zakończeniu podstawowych prac jeszcze w tym roku. Od wykonawców oczekujemy 5-letniej gwarancji na nowy obiekt.

 

Warto wiedzieć

Rzeka Krówka o długości 54 kilometrów stanowi prawy dopływ Brdy. Łączy szereg jezior położony w tak zwanej Rynnie Byszewskiej. Przecina drogę wojewódzką nr 243 również w miejscowości Drzewianowo. Ten obiekt zmodernizowaliśmy w 2016 roku. To zadanie pochłonęło 1,2 mln zł.

 

 

RPO W KP