Obwodnica Więcborka – drugi etap konsultacji
W poniedziałek (6 lipca) rozpoczyna się drugi etap konsultacji społecznych, których celem jest wybór wariantu rekomendowanego do realizacji dla obwodnicy Więcborka. Na opinie mieszkańców wspólnie z wykonawcą i samorządem lokalnym czekamy do 31 lipca.
Wszystkie analizowane warianty zakładają, że trasa przebiegać będzie od nowego ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 241 kierunek Nakło nad Notecią) oraz 242 (kierunek Wyrzysk), które oddano do użytku w 2018 roku i łączyć się będzie z drogą wojewódzką nr 189 (kierunek Złotów), z drogą powiatową prowadzącą do Nowego Dworu i drogą wojewódzką nr 241 od strony północnej (kierunek Sępólno Krajeńskie). Powstanie trasa jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu, która będzie dostosowana dla pojazdów o nośności do 11,5 tony na oś.
W drugim etapie konsultacji przedstawione zostały dodatkowe warianty, które uwzględniają uwagi mieszkańców zgłaszane podczas pierwszego spotkania. Materiały do zaopiniowania w ramach kolejnego etapu konsultacji społecznych – z uwagi na sytuacje epidemiologiczną – są dostępne poprzez stronę internetową – https://www.obwodnica-wiecborka-konsultacje.com/
W zakładce „Uwagi i wnioski” znajduje się zestawienie wszystkich wniosków, zgłoszonych w ramach I etapu konsultacji społecznych, które odbyły się w lutym.
Zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem proponowanych rozwiązań obwodnicy. Na mapie (zakładka „Plan Orientacyjny”) wskazano wszystkie warianty obejścia. Istnieje możliwość pomiaru odległości od danej trasy do np. posesji.
Szczegółowy opis wariantów inwestycyjnych zawarto w zakładce „Opis wariantów”.
Wszelkie uwagi i wnioski w ramach drugiego konsultacji społecznych należy składać do 31 lipca 2020 roku wyłącznie w formie pisemnej :
- osobiście: w Urzędzie Miejskim w Więcborku, ul. Mickiewicza 22, 89-410 Więcbork,
- elektronicznie na adres: umwiecbork@wiecbork.pl
Materiały poddane konsultacjom społecznym dostępne są również w formie tradycyjnej do wglądu w Urzędzie Miejskim w Więcborku.
Warto wiedzieć
Umowę na wykonanie projektu koncepcyjnego o wartości 171 tysięcy złotych podpisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Będzie on podstawą dla prac projektowych oraz starań o uzyskanie ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia. Wykonawca inwestycji przygotuje również koncepcję organizacji ruchu.